Plan dnia

PLAN DNIA

6:30 - 8:30

Schodzenie się dzieci.

Zabawy indywidualne i zespołowe wynikające z zainteresowań dzieci.

8:30 – 8:45

Ćwiczenia poranne, gimnastyka.

8:45 - 9:15

Kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych, przygotowanie do śniadania. Śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku. Profilaktyka stomatologiczna.

9:15 – 9:30

Czynności higieniczne po śniadaniu. Sprawdzenie obecności.

9:30 – 10:30

Wspieranie rozwoju dzieci przez prowadzenie zajęć edukacyjnych, organizowanych przez nauczyciela. Zajęcia wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju oraz opierające się na podstawie programowej wychowania przedszkolnego. English classes, Games and fun in English, Little ARTists’ classes.

10:30 – 11:30

Pobyt na świeżym powietrzu. Gardening classes.

11:45 – 12:15

Czynności samoobsługowe, higieniczne, przygotowanie do obiadu. Obiad – zupa.

12:15– 12:30

Czynności przygotowawcze do leżakowania, dzieci odwiedzają łazienkę. Zabawy wyciszające.

12:30– 14:00

Odpoczynek – dzieci odpoczywają, słuchając bajek, baśni i lub muzyki relaksacyjnej. Fairy tale Theraphy.

14:00- 14:30

Czynności samoobsługowe, higieniczne, przygotowanie do obiadu. Nauka zasad savoir – vivre. Obiad – drugie danie.

14:30 – 17:00

Zabawy konstrukcyjne, badawcze. Integracyjne gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, plastyczne – techniczne, sensoryczne. Swobodne zabawy na dywanie oraz przy stolikach. Praca indywidualna z dziećmi. Zajęcia o charakterze relaksacyjnym. Czynności porządkowe i organizacyjne. Obserwacja dzieci. Rozchodzenie się dzieci.