Let`s get to know each other

Przedszkole Little ARTists

Przedszkole Little ARTists jest przedszkolem językowo - artystycznym. Powstało z myślą o małych artystach, którzy chcą rozwijać swój zmysł artystyczny poprzez kreatywność. Wiemy, że najlepszym sposobem na rozwijanie kreatywności jest zapewnienie różnorodnych materiałów i danie dzieciom czasu na samodzielną twórczość. Obserwacja dzieci podczas ich pracy, dostarczanie materiałów i pozwalanie dziecku decydować kiedy praca jest zakończona.
Zachęcamy dzieci do spróbowania nowych doświadczeń artystycznych.

Nasza Misja

Działamy z myślą o wszechstronnym rozwoju dzieci. Chcemy aby w sposób odważny wkraczały w świat, znając języki, kultury oraz odrębne tradycje. Zajęcia w przedszkolu Little ARTists realizowane są przede wszystkim w języku angielskim oraz w języku polskim.

Naszą misją jest:
rozbudzanie zainteresowanie językami i chęci ich używania

oswojenie dzieci z brzmieniem języka obcego

nauczenie poprawnej wymowy i intonacji

nauczenie podstawowych słów i zwrotów związanych z życiem codziennym dziecka i kręgiem jego zainteresowań

WEWNĘTRZNE PROGRAMY PRZEDSZKOLA:

1) Porady Misia Paddingtona Miś z walizką pełną przygód
2) Mali Ekolodzy

3) Metoda Little ARTists:

Little cooks Gotuj z nami

Little gardeners Mały przyjaciel przyrody

Little dancers Zatańcz ze mną

Little singers Każdy spiewać może

4) Dzień pluszowego misia

5) Sensoryczne przygody przedszkolaka

NARZĘDZIA DO OSIĄGNIECIA NASZYCH CELÓW:

1) Immersja językowa
2) Multisensoryczna nauka języków

3) Pozytywna dyscyplina

4) Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

5) Aktywne słuchanie muzyki Batti Strauss

6) Muzykoterapia i Bajkoterapia słuchanie muzyki poważnej, barokowej,  stymulacyjnej pracę półkul mózgowych.

7) Pedagogika zabawy, Klanza

8) Ćwiczenia mindfullness

9) Plastyka sensoryczna

10) Elementy metody M. Montessori