Języki obce

Działamy na podstawie immersji językowej

Immersja językowa, czyli inaczej „zanurzenie” w języku to metoda, która bazuje przede wszystkim na osłuchaniu się z językiem – wypowiedziami dotyczącymi codziennych czynności, piosenkami, opowiadaniami.

W przedszkolu Little ARTists „zanurzamy się codziennie” bez ograniczeń czasowych !

Najważniejsze zalety immersji językowej w nauczaniu dzieci:

Możliwość przebywania w środowisku, gdzie używany jest język angielski każdego dnia, podczas zajęć ale także przy wykonywaniu czynności codziennych

Wyższy poziom poznawczy dziecka, które nastawione jest na intuicyjne chłonięcie wiedzy z otoczenia

Brak zmęczenia i znużenia nauką, tak jak w przypadku tradycyjnie prowadzonych zajęć

Metoda ta nie wymaga specjalnych umiejętności i zdolności, aby poznać język

Naukę z zabawą, dlatego nauka jest znacznie łatwiejsza i przy tym skuteczniejsza

Multisensoryczna nauka języka angielskiego:

Wielozmysłowe uczenie się pozwala angażować więcej niż jeden kanał sensoryczny w celu przetworzenia informacji nabywanych podczas nauki. Dzieci już od urodzenia w sposób naturalny zdobywa wiedzę o świecie, badając go wszystkimi zmysłami oraz wykazują szczególną potrzebę eksplorowania otoczenia nie tylko za pomocą wzroku i słuchu, ale przede wszystkim dotyku, a nawet węchu i smaku. Aktywizacja wszystkich tych zmysłów znacznie podnosi efektywność nauczania.

Typy inteligencji

Zabawy i ćwiczenia aktywizujące wszystkie zmysły przyczyniają się do rozwijania wszystkich
typów inteligencji dzieci.

Masz więcej pytań?