Kodeks Małego Artysty

Wartości w Little ARTists

Jesteśmy przedszkolem rodzinnym. Każde dziecko jest dla nas ważne. Stawiamy na szczęśliwe dzieciństwo i na wszechstronny rozwój. Pragniemy, aby nasze dzieci były zdrowe, bezpieczne, kochane i szanowane.

Chcemy, żeby w przyszłości umiały wykazać się mądrością życiową, otwartością na siebie i innych, kreatywnością i „wielkim sercem”. Okazujemy dziecku czułość, troskę, współczucie i zrozumienie, aby w taki sam sposób odnosiło się do innych. Rozwijamy jego zdolność empatii oraz poczucie własnej wartości.

Kodeks Małego Artysty:

W oparciu o książkę S. Coveya „7 nawyków szczęśliwego dziecka” opracowaliśmy Kodeks
Małego Artysty.

Twoje codzienne decyzje takie jak podzielenie się zabawkami ze swoim przyjacielem czy zjedzenie posiłku wpływa na jakość Twojego życia. Masz ogromny wpływ na swoje życie codziennie, dokonując wyborów.

Jako przedszkolak potrafię zaplanować sobie zabawę. Przed jej rozpoczęciem warto zastanowić się, co chcę robić, wybrać i przygotować sobie miejsce oraz potrzebne rzeczy. Zaprosić kolegów i bawić się swobodnie

Posiadam dobry nawyk, w pierwszej kolejności wykonuję swoją pracę i obowiązki aby potem cieszyć się z czasu wolnego

Wiem, że zabawa z przyjaciółmi może być ciekawa. Bawiąc się nie jestem nastawiony na wygrana za wszelką cenę. Mam świadomość, że dzielenie się zabawkami sprawi wiele radości nie tylko innym ale także mnie, ponieważ jestem koleżeński i cenię sobie przyjaźń

Szacunek do drugiego człowieka, umiejętność słuchania oraz zrozumienie go to cechy oraz umiejętności, które powinien posiadać dobry przyjaciel. W momencie gdy okażesz je drugiej osobie, wiedz, że możesz nazywać się PRZYJACIELEM

Zabawy w grupie to najlepiej spędzony czas w przedszkolu. Umiejętność współpracy w grupie gwarantuje nam wspaniałe przygody oraz nowe możliwości zabawy

W naszym życiu musi być równowaga. Należy dbać o rozwój swojej wiedzy i umiejętności, o siłę i sprawność fizyczną, rozwój duchowy, ale należy również pamiętać o odpoczynku. Ładowanie baterii aby być gotowym do działania.